Paieška
lt en

Vaikų ir jaunimo stovykla „Pažinkime vieni kitus“ – kuriame ją visi kartu!

Pasvalio r. esančioje sodyboje „Tatulos vingiai“ vasario 18-20d. įvyko Pasvalio karate kyokušin klubo „Kamuido“ su partneriais Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru ir Panevėžio AVPK Pasvalio r. Policijos komisariatu žiemos vaikų ir jaunimo stovykla “Pažinkime vieni kitus 2019”.
Stovykla ir šį kartą sulaukė didelio vaikų ir tėvelių susidomėjimo dėl joje skiriamo dėmesio vaikų ir jaunimo sveiko, aktyvaus gyvenimo būdo bei bendruomeniškumo skatinimo veiklų. Kartu su Pasvalio PK pareigūnais stovyklos dalyviai supažindinami su policijos, kitų karinių, aviacijos bei saugos struktūrų darbo specifika, atsakomybėmis bei taisyklėmis. Jauni žmonės skatinami domėtis krašto istorija, ugdomas jų pilietiškumas ir tolerancija. Pirmą kartą stovyklos istorijoje dalyviai praleido dieną Pajiešmenių bendruomenėje, prie veiklų prisijungė mažieji pajiešmeniečiai. Treneris Gintaras Šeškaitis pravedė žygį šiaurietiško ėjimo lazdomis Pasvalio kultūros centro Pajiešmenių skyriaus administratoriui Gediminui Andrašūnui pasakojant apie įdomią istoriją menančias Pajiešmenių apylinkes. Pasvalio kultūros centro Pajiešmenių skyriaus varinių pučiamųjų instrumentų orkestro nariai padedami Audriaus Barono pravedė muzikinę edukaciją ir leido išmėginti norintiems pučiamuosius ir mušamuosius instrumentus. Svečias iš Panevėžio, karate kyokušin IV Dan meistras Remigijus Olšauskas (klubas „Argus“) pravedė treniruotę, kurios metu supažindino dalyvius su karate kyokušin kovos meno pradmenimis. Urtė Beržinskė iš „AVI studio“ dalijosi patirtimi apie asmens higieną bei grožio paslaptis. Kaip ir kiekvieną stovyklą pasipuošus Violetos Gaspariūnaitės („AVI studio“) hena dažais pieštomis tatuiruotėmis vyko nuotaikinga diskoteka. Su Alinos Norvilienės paruošta edukacine programa stovyklautojai pademonstravo kūrybinius sugebėjimus ir pasigamino pieštukines. Su Lietuvos aviacijos muziejaus atstovais vaikai galėjo išbandyti parasparnio simuliatorių, lavino įgūdžius gamindami skraidančius lėktuvų modelius. Vaikai išmėgino savo analitinius bei pastabumo įgūdžius bei pasijuto sekliais Pasvalio PK vyr. tyrėjų Viktoro Dodos ir Gintarės Meškienės edukacijoje „Paslapčių kambarys“.  Stovyklautojai buvo supažindinti su Panevėžio AVPK patrulių kuopos mobiliojo būrio amunicija bei ginklais. Jaunieji policijos rėmėjai, padedami vyr.tyrėjos Gintarės Meškienės pristatė dalyviams realybėje ir internetinėje erdvėje tykančius pavojus, vaikai dalyvavo saugumo žinių patikrinimo testuose.|
Rudens – žiemos stovyklose sudalyvavo virš 100 vaikų ir jaunimo, prie kurių prisijungė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtiniai iš Vilniaus, Grūžių globos namų, Daujėnų dienos centro ir Pajiešmenių bendruomenės vaikai. Džiugu, kad vaikai labai noriai ruošiasi ir praveda edukacinius užsiėmimus (saugios aplinkos kūrimo, mezgimo, supažindinimo su chorinio dainavimo įpatumais, muzikiniais pučiamaisiais instrumentais, fizinio aktyvumo užsiėmimais). Matome vaikų tarpusavio ryšių stiprėjimą, pagalbą vieni kitiems (kaip pavyzdys, išmėginant „Trikke“ triračius) ir tarpusavio tolerancijos ugdymą. Jaučiame didelį vaikų norą dalyvauti ir kitose stovyklose.  Organizatoriai pastebi, kad rudens – žiemos stovyklų metu ypatingai išryškėjo dalyvaujančių jaunųjų policijos rėmėjų motyvacija, noras prisidėti prie stovyklos veiklų, skatinančių vaikus tobulėti, supažindinant juos su įdomiomis edukacinėmis programomis. Taip pat jaučiamas dalyvių įsitraukimas į stovyklos gyvenimą, palaikant tvarką, padedant vadovams organizuoti stovyklautojų dienotvarkę bei prisiimant kitas atsakomybes.
Dėkojame sodybai “Tatulos vingiai”, Sigitai Kvedarauskienei, Remigijui Kvedarauskui, jų kolektyvui už stovyklautojų maitinimą bei suteiktas gyvenimo sąlygas stovyklos metu. Dėkojame  rėmėjams UAB"Algstata" (direktorius Donatas Kripaitis), UAB"Lizėja" (direktorius Gintaris Liberis) ir visiems prisidėjusiems prie stovyklos įgyvendinimo: UAB"Alsteka"
Algimanto Morkūno ir Maračinsko ūkiams, V.Indrišiūno įmonei, Linai Rauckienei, UAB"Zipa" direktoriui Gintarui Zigmuntui, Virginijui Mikšiui, Renatui Karnilai, savanoriams.
Stovykla „Pažinkime vieni kitus“, skatinanti vaikų ir jaunimo aktyvumą, užimtumą ir kūrybiškumą  – atvira visiems!

Organizatorių informacija

 

Dalintis Facebook