Paieška
lt en

Vasaris: šilumos suvartojimas mažesnis, mokesčiai – 17,8 proc. mažesni nei pernai

Vasaris: šilumos suvartojimas mažesnis, mokesčiai – 17,8 proc. mažesni nei pernai

Šį vasarį vidutinė lauko oro temperatūra Pasvalyje siekė vieną laipsnį šilumos. Prieš metus ji buvo 6,5 laipsnio šalčio. Dėl šiltesnių orų šį vasarį Pasvalio daugiabučiuose buvo suvartota vidutiniškai 23 proc. mažiau šilumos nei 2018-ųjų vasario mėnesį. Dėl mažesnio šilumos suvartojimo galutiniai mokėjimai už šilumą bus apie 17,8 proc. mažesni.
Vidutiniai mokėjimai už šildymui suvartotą šilumą 50 kv. metrų ploto bute šių metų vasario mėnesį sudarys apie 41,50 euro. Prieš metus pasvaliečių vidutinės sąskaitos už šią šilumą sudarė apie 50,50 euro.
2019 metų vasarį tiek AB „Panevėžio energija“ tiekiamos šilumos kaina, tiek lauko oro temperatūra visiems buvo vienoda. Pagrindinė priežastis, dėl kurios skiriasi mokėjimai už šildymą, pastatų būklės skirtumai. Kuo namai nesandaresni, neapšiltinti, prastai prižiūrimos jų šildymo ir karšto vandens sistemos, tuo daugiau energijos sunaudojama šildymui, tuo daugiau gyventojai moka už suvartotą šilumą.
Mažiausiai energijos naudojančiuose renovuotuose daugiabučiuose už 50 kv. metrų ploto butų šildymą šių metų vasarį vartotojai vidutiniškai mokės apie 28 eurus  (pernai mokėta apie 34 eurus).
Daugiausiai šilumos suvartojančių senų blogos būklės daugiabučių gyventojai už tokio paties ploto butų šildymą vidutiniškai mokės apie 56 eurus (pernai – apie 70 eurų).

AB „Panevėžio energija“ informacija

Dalintis Facebook