Paieška
lt en

VšĮ Robotikos akademija parengė ir pateikė nuotolinio mokymo programas

VšĮ Robotikos akademija parengė ir pateikė nuotolinio mokymo programas

Valstybės lygiu paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, neformaliojo švietimo teikėjas VšĮ Robotikos akademija parengė ir pateikė nuotolinio mokymo programas.
Nuo 2020 kovo 19 d. būrelius pradėjo vykdyti nuotoliniu būdu.  Joje dalyvauja daugiau nei 100 Pasvalio rajono vaikų. Kad tokiu būdu programas galima būtų vykdyti, tėvai turėjo parašyti sutikimus.
Nors NVŠ užsiėmimai vyksta ir sudėtingomis sąlygomis, tačiau jie labai svarbūs vaikams dėl kelių priežasčių. Visų pirma, būtent neformali veikla padeda sėkmingai veikti netikrumo ir permainų laikotarpiu. Vaikai renkasi tas neformaliojo ugdymo veiklas, kurios jiems labiausiai patinka. Linkę kurti, konstruoti bei spręsti problemas.
Psichologai pabrėžia, kad susiduriant su nestandartinėmis situacijomis vaikui labai svarbu turėti profesionalo vedamą veiklą, kuria užsiimti jam yra malonu, be to, vaikai turi galimybę veikti kartu su bendraminčiais.
Mes, Robotikos akademijos vadovai bei mokytoja, džiaugiamės, kad tėvai kaip tik skatino ir skatina  vaikus neužsisėdėti namie prie kompiuterio, o tobulėti vykdant mokytojo pateiktas užduotis. Nuotoliniu būdu  programai įgyvendinti yra sudarytos geros sąlygos.
Šiuolaikinis gyvenimas neatsiejamas be išmaniųjų technologijų ir jų teikiamų galimybių. Mūsų aplinkoje susiduriame su ne vienu mechaniniu aparatu – robotu, galinčiu atlikti užprogramuotas užduotis.
Užsiėmimai vyksta online, kiekvieną savaitę, per whereby platformą nustatytu laiku. Vaikams nereikia jokių papildomų programų, jiems užtenka turėti kompiuterį, telefoną ar planšetę.
Kiekvienas užsiėmimas prasideda vaikams pristatant pamokos temą ir kas jų laukia, ką išmoks. Tuomet vaikai pristato savo namų užduotis, aptariame, kaip jiems sekėsi, su kokiais iššūkiais ir sunkumais susidūrė. Išklauso įtraukiančią ir pamokančią istoriją. Išsikeliame problemą, bandom ją išspręsti ir įveikti konstruodami, kiekvienas užduotį atlieka individuliai per sutartą laiką. Po kiekvieno užsiėmimo vyksta aptarimas, ką darėme ir ką išmokome.
Būrelio metu vaikai išgirsta naujos ir naudingos informacijos, atlieka įvairias užduotis. Per kiekvieną užsiėmimą yra rodomi mokomieji vaizdai ir filmukai. Po kiekvieno užsiėmimo vaikams yra užduodami namų darbai, jie juos sėkmingai atlieka. Vaikai užduotis atlieka tiek su tėvais, tiek kiekvienas individualiai. Jei būrelio metu nespėjo išgirsti namų užduoties mokytoją jas atsiunčia tėvams elektroniniu paštu. Užsiėmimuose yra ir aktyvios veiklos, kuomet su vaikais atliekame fizinius pratimus arba mankštą.

Tėvų atsiliepimai:
Dukra užduotį atliko reikšdama džiaugsmingas emocijas, mėgavosi kūrybiniu darbu. 
Smagu, esame dėkingi už įdomias robotikos pamokas.
Ema labiausiai laukia robotikos būrelio, patinka užduotys ir kompiuteriai.
Labai laukia robotikos pamokų, nenustygsta vietoje.VšĮ Robotikos akademija nuotraukos ir informacija

Dalintis Facebook