Paieška
lt en

Pasvalio miesto Nepriklausomybės gatvės kapitalinis remontas

2021-09-15

Pasvalio miesto Nepriklausomybės gatvės kapitalinis remontas

Projektas įgyvendintas 2018-2021 metais.

Projekto biudžetas:
Bendra projekto vertė – 1 283 687,82 Eur,
Projektui įgyvendinti skirta 1 107 754,94 Eur Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų,
Savivaldybė projektui finansuoti skyrė 175 932,88 Eur.

Pasvalio miesto Nepriklausomybės gatvė po įvairių tinklų keitimo darbų liko tankiai nuklota asfalto lopais – kelio danga buvo sugadinta. Iš plytelių padaryti šaligatviai buvo prastos būklės, plytelės suskilinėjusios, o jų plyšiuose augo žolė. Taip pat šaligatviai nebuvo pritaikyti neįgaliesiems.

Atliekant Nepriklausomybės gatvės kapitalinį remontą buvo sutvarkyta gatvės atkarpa nuo tilto per Svalios upę iki įėjimo į Pasvalio kultūros ir poilsio parką, įrengti kelio atitvarai, paliekant praėjimus ties laiptais link Lėvens upės pakrantės. Kairėje gatvės pusėje įrengtas naujas pėsčiųjų šaligatvis, kuris pritaikytas judėjimo negalią turintiems gyventojams (1,20 – 1,50 m pločio, su nuožulniais nusileidimais). Gatvėje įrengti iškilūs greičio mažinimo kalneliai, atnaujintos lietaus nuotekų surinkimo sistemos, gatvės apšvietimas.

Svarbu paminėti, jog taip pat buvo tvarkoma ir Pasvalio 500 metų jubiliejui paminėti skirta aikštė. Pakeisti seni ir ištrupėję gelžbetoniai laiptai (nusileidžiant link Lėvens ir Svalios upių santakos), įrengti plieniniai turėklai.

Nuo Nepriklausomybės gatvės atsidengia vaizdas į užtvanką ir upę, šioje vietoje ir dar keliose, buvo įrengtos poilsio zonos su suoliukais ir šiukšliadėžėmis. Viso projekto metu Nepriklausomybės gatvėje bei aikštėje buvo pastatyta 18 suolų ir 13 šiukšliadėžių.


Fragmentai prieš kapitalinį gatvės remontąFragmentai prieš kapitalinį gatvės remontą
Besikeičianti aikštė ir gatvė


Aikštė ir Nepriklausomybės gatvė po kapitalinio remonto

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija