Paieška
lt en

Šventinių renginių organizatoriams ir dalyviams

2023-12-12
Šventinių renginių organizatoriams ir dalyviams

Daugelis iš mūsų artėjančias šventes paminėsime kalėdiniuose ar naujametiniuose karnavaluose. Švęsime įmonių ir organizacijų organizuojamuose šventiniuose renginiuose. Kaip ir kasmet, daugeliui organizacijų teks didelė atsakomybė organizuojant šventinius renginius. Kad gražiausių metų švenčių renginiai praeitų be nelaimių, ugniagesiai primins jų organizatoriams, patalpų valdytojams bei dalyviams pagrindinius gaisrinės saugos reikalavimus, kurių laikymasis užkirs ar bent jau sumažins nelaimių riziką.

Primename, kad įmonės, įstaigos, organizacijos vadovas ar asmuo, atsakingas už renginio organizavimą, privalo kruopščiai patikrinti patalpų gaisrinę būklę: evakuacinius kelius, ryšio priemones, evakuacinį bei avarinį apšvietimą, gaisrinę automatiką, pirmines gaisro gesinimo priemones. Rekomenduojama patikrinti ir bendrą objekto gaisrinę būklę, atkreipiant dėmesį į šildymo, elektros įrenginių būklę, avarinių išėjimų vietas, evakuacijos kryptį nurodančius ženklus.  Pastebėtus trūkumus būtina pašalinti iki renginio pradžios. Kultūros renginiuose turi budėti asmenys, supažindinti su gaisrinės saugos reikalavimais bei žmonių evakavimo kilus gaisrui tvarka. Vaikų šventėse turi būti budintis personalas. Budintis personalas privalo stebėti, kad renginio metu būtų laikomasi gaisrinės saugos reikalavimų. Patalpose, kuriose organizuojami masiniai renginiai, turi būti ne mažiau kaip du evakuaciniai išėjimai. Kultūros renginių patalpose kėdės turi būti sujungtos į eiles arba pritvirtintos prie grindų. Praėjimai, praeigos, išėjimai turi būti išdėstyti taip, kad nesikirstų žmonių srautai. Masinių renginių patalpose draudžiama: siaurinti takus tarp kėdžių eilių ir pristatyti papildomas kėdes, suolus, užrakinti duris ir uždaryti langines, apipavidalinti sceną ypač degiomis ir labai degiomis medžiagomis, įleisti į patalpas daugiau žmonių, negu numatyta technologinėje projekto dalyje, rūkyti, naudoti atvirą ugnį, fakelus, žvakes, bengališkas ugneles, žaislinius pistoletų pyškalus, scenos apšvietimo efektams naudoti pavojingas chemines medžiagas ir preparatus. Eglė turi stovėti ant tvirto pagrindo, stovo ar statinės su smėliu, atokiai nuo durų ir netrukdyti išeiti iš patalpos. Eglės šakos turi būti per metrą nuo lubų ir sienų. Eglės iliuminacija turi būti tvarkinga, girliandų lemputės turi būti ne galingesnės kaip 25 W, laidai – lankstūs, varinai. Pastebėjus bent mažiausią eglės apšvietimo sutrikimą, įkaitusius laidus, dažnai perdegančias lemputes, kibirkštis ir panašiai, apšvietimą būtina išjungti. Draudžiama eglę puošti degiomis medžiagomis, žvakutėmis ir bengališkomis ugnelėmis. Atminkite, kad pirotechnikos gaminiai naudojami tik lauke. Draudžiama juos naudoti  renginių patalpose. 
Ugniagesiai, pagal galimybes, prieš šventes ar masinių renginių metu tikrins patalpų gaisrinį saugumą, reikalaus, kad būtų užtikrintas griežtas priešgaisrinis režimas. Nustačius gaisrinės saugos taisyklių pažeidimus, keliančius tiesioginę gaisro kilimo grėsmę bei turi įtakos saugiai žmonių evakuacijai, pavyzdžiui, netvarkingiems evakuacijos keliams, netvarkingiems elektros, šildymo įrenginiams ar atviros ugnies naudojimui, masinių renginių organizatorius ar patalpų valdytojus baus administracinėmis baudomis. Gali būti baudžiami ir masinių renginių dalyviai, nesilaikantys organizatorių nustatyto priešgaisrinio režimo.

Ugniagesiai linki, kad neatsakingas požiūris į savo ir kitų saugumą nesugadintų gražiausių metų švenčių.


PAGD prie VRM Panevėžio PGV Pasvalio PGT informacija

 

Dalintis Facebook