Paieška
lt en

Ant Velniakalnio – saulės laikrodis

2019-09-23
Ant Velniakalnio – saulės laikrodis

Rugsėjo 22 dieną, minint Baltų vienybės dieną, Vaškų seniūnijoje, Velniakalnyje, ant aukščiausios Pasvalio rajono teritorijoje esančios kalvos, buvo atidengta nauja skulptūra – saulės laikrodis.

Šioje vietoje Vaškų seniūnija kartu su aplinkinėmis bendruomenėmis jau seniai planavo įamžinti kažką tokio, ko dar mūsų rajone nėra: čia turėjo iškilti gamtos ir mūsų senąsias baltų tradicijas menantis objektas. Bendruomenės kelerius metus kaupė lėšas, kad būtų įgyvendintasšis projektas. Šiais metais į pagalbą buvo pasikviestas skulptorius Arūnas Grušas ir kartu su bendruomenių lyderiais ir seniūnijos darbuotojais buvo nuspręsta pastatyti saulės laikrodį. Aišku, tokioje vietoje vien skulptūros neužtenka – čia jau nuo seno buvo pastatytas akmenų ratas, o viduryje stovėjo aukuras. Apie šią kalvą gyventojų tarpe jau seniai sklandė legendos, Velniakalnis yra aplinkinių žmonių susibūrimo vieta, tad aukuro akmuo nuo ugnies kūrenimo jau buvo suskilęs. Statant saulės laikrodį buvo atvežtas naujas akmuo, sveriantis daugiau nei 3 tonas. Buvo sutvarkyta visa aplinka: nuo laikrodžio lyg spinduliai į visas puses nusidriekia mažesnių akmenų linijos: Velniakalnio aplinka jau paruošta lankytojų dėmesiui.
Saulės laikrodį ir jo atsiradimo istoriją pristatė Kalneliškių bendruomenės primininkė Rasa Lapinskienė, Vaškų seniūnijos seniūnas Kęstutis Jasėnas ir skulptorius Arūnas Grušas. Atidengus skulptūrą buvo galima pasiklausyti užburiančių liaudiškos muzikos garsų, pasišildyti prie laužo ir pasivaišinti.


Į Baltų vienybės dieną buvo galima patekti tik pro išpuoštus vartus.

Vaškų seniūnas Kęstutis Jasėnas ir Kalneliškių bendruomenės pirmininkė Rasa Lapinskienė kalba apie skulptūros idėjos įgyvendinimą

Skulptūros autorius Arūnas Grušas šalia savo kūrinio – saulės laikrodžio

Nuotraukų autorė – Rūta Jaruševičienė
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook