Paieška
lt en

Filmo apie profesorių Vytautą Landsbergį „Senis prie jūros“ pristatymas

2022-10-07
Filmo apie profesorių Vytautą Landsbergį „Senis prie jūros“ pristatymas

Spalio 8 d. (šeštadienį), 16 val., maloniai kviečiame į filmo apie profesorių Vytautą Landsbergį „Senis prie jūros“ pristatymą Pasvalio krašto muziejuje.

Renginyje dalyvaus filmo kūrybinė grupė bei filmo režisierius Vytautas V. Landsbergis. Į filmo pristatymą planuoja atvykti ir profesorius Vytautas Landsbergis.

Spalio 18-ą dieną profesoriui V. Landsbergiui sukanka 90 metų. Jubiliejaus proga režisierius Vytautas V. Landsbergis sukūrė filmą-portretą apie savo tėvą.

Filmas „Senis prie jūros“ – tai asmeniškas, (auto)ironiškas kino portretas apie devyniasdešimtmetį žmogų, vis dar aktyvų, pilietišką ir kūrybišką, kažkada stovėjusį Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo darbų fronte.

Tačiau filmas ne apie praeitį ar kažkada nutikusias politines sėkmes bei nesėkmes, o apie dabartį. Brandaus, valingo, pasiutusiai užsispyrusio žmogaus portretas, nepalaužiamo, skaidraus ir aiškaus mąstymo netgi senatvės laikotarpyje. Filmas apie tai, kokia nūnai kasdienybė buvusio atkurtos valstybės vadovo, esančio pensijoje, bet iš tiesų niekada joje nesančio ir net neplanuojančio išeiti į pasyvesnį, atostoginį laiko praleidimo būdą. Ypač dabar, Rusijos karo prieš Ukrainą reikaluose.

Filme pamatysime ir kitokį, viešai publikai nematomą „naminį“ Vytautą Landsbergį – vis labiau rimstantį, filosofiškai apibendrinantį bendražmogiškuosius patirties dalykus, prisimenantį išėjusius amžinybėn artimuosius, ypač mamą ir žmoną Gražiną, eiliuojantį, verčiantį Rabindranatą Tagorę, besidžiaugiantį buvimu su proanūkiais ar vienatvėje, vaikštinėjantį čiurlioniškų pasaulių pakraščiais, savo sielos pajūriais.

Filmo partneris – Laisvės TV.

Renginys nemokamas. Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio  viešinimui. 

 

Pasvalio krašto muziejaus informacija

Dalintis Facebook