Paieška
lt en

Osle vyko „Lietuvių dienos Norvegijoje 2019“

2019-12-18
Osle vyko „Lietuvių dienos Norvegijoje 2019“

Gruodžio 13–14 d. Osle Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje organizavo renginių ciklą „Lietuvių dienos Norvegijoje 2019“. Jame dalyvavo Pasvalio rajono savivaldybės administracijos atstovai: Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Petkevičius ir Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Karolina Grabauskienė. Jie išvyko atstovauti Pasvaliui, o kartu ambasados renginiuose dalyvavo ir mūsų draugai: Drangedal komunos (Norvegija) Pasvalio krašto garbės pilietė Marit Kolloen, Bamblės komunos (Norvegija) Pasvalio krašto garbės pilietė Wenche Bjorkeng, organizacijos „Pagalba Lietuvos šeimoms“ atstovas Henning Thorsnes.
Gruodžio 13 d. Lietuvos ambasados patalpose rinkosi Lietuvos ir Norvegijos savivaldų bei regionų merai ir vicemerai, jų gretas papildė Lietuvos Respublikos garbės konsulai Norvegijoje bei abiejų valstybių Rotary verslo klubų atstovai. Renginio „Lithuanian-Norwegian Local Partnership: a Call to Action“ tikslas pakelti Lietuvos ir Norvegijos savivaldų ir regionų partnerystę bei bendradarbiavimą verslo, kultūros ir kitose srityse, į kokybiškai naują lygmenį. Savo įžvalgomis apie bendradarbiavimo potencialą dalinosi Norvegijos ambasados Vilniuje ir Lietuvos Respublikos centrinės projektų valdymo agentūros  ir atstovai. Renginys organizuotas bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių asociacija ir Norvegijos vietos ir regioninės valdžios asociacija. Po oficialios dalies Lietuvos savivaldos atstovai buvo pakviesti į renginį „Protų mūšis Osle: Auksinis protas su Arūnu Valinsku“, kur turėjo galimybę ne tik pasitikrinti žinias, bet ir neformaliai pabendrauti su Oslo lietuvių bendruomene.
Gruodžio 14 d. buvo skirta lietuvių bendruomenėms. Nuo pat ryto vyko bendruomenių sueiga: „Lietuvių bendruomenė Norvegijoje 2.0: tolimesnės raidos kryptis ir perspektyva“. Sueigos tikslas – inicijuoti diskusiją dėl tolimesnės lietuvių bendruomenių Norvegiją raidos krypties. Užsienio reikalų ministerijos atstovai pasidalino lietuvių bendruomenių susiformavimo sėkmės pavyzdžiais kitose valstybėse. Lietuvos savivaldų atstovai pristatė savo atstovaujamų miestų teikiamas galimybes, taip pat buvo pristatyta bendradarbiavimo su gimtuoju miestu programa „Globalus regionas“. Programos „Renkuosi Lietuvą“ atstovai papasakojo, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžtant į Lietuvą, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė pasidalijo užsienio lietuvių integracija į Lietuvos švietimo sistemą. Vėliau lietuvių bendruomenių ir lituanistinių mokyklų komunikacijos atstovai dalyvavo seminare „Komunikacijos galia bendruomenių tvarumui“. Seminare buvo aptarti komunikacinio tinklo sukūrimo vizija ir tikslai, pristatyti LR ambasados Norvegijoje komunikaciniai instrumentai, vyko mokymai apie socialinių medijų pagrindinius funkcionalumus ir tendencijas. Dieną vainikavo šv. Kalėdų padėkos koncertas su kameriniu orkestru „NIKO“ šv. Olafo katalikų katedroje.
Daugiau informacijos apie visus renginius galima rasti: LR ambasados Norvegijos Karalystėje Facebook paskyroje ir interneto svetainėje.


Bendra nuotrauka


Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Petkevičius

Nuotraukos – Lietuvos ambasados Norvegijos Karalystėje
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos ir Lietuvos ambasados Norvegijos Karalystėje informacija 

Dalintis Facebook