Paieška
lt en

Paminėjome Baltijos kelio 30-metį

2019-08-27
Paminėjome Baltijos kelio 30-metį

Šiemet, rugpjūčio 23 dieną, visa Lietuva judėjo ir dūzgė nuo renginių: visi rajonai organizavo Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginius. Remiantis Baltijos kelio dalyvių pasakojimais, tokį vienybės ir bendrumo jausmą kažin ar pavyktų pakartoti – tai buvo unikalu, nepaprasta, drąsu.
Pasvalio rajone renginių buvo itin daug, kadangi prieš 30 metų būtent mūsų rajone, pasienyje su Latvija, žmonės susijungė į 650 kilometrų gyvą grandinę su užsienio kaimynais. Prie visų mūsų rajone esančių atminimo paminklų Baltijos keliui šiais metais buriavosi žmonės, daug kur degė laužai, skambėjo dainos. Šalia Puškonių kaimo, kur anuomet stovėjo Mažeikių rajono gyventojai, buvo atnaujintas atminimo paminklas.
Šalia Lietuvos–Latvijos sienos vyko abiejų šalių prezidentų susitikimas, sukvietęs gausybę žiūrovų, galima buvo išgirsti jų sveikinimus ir atsiminimus. Buvo pagerbti Baltijos kelio organizatoriai ir koordinatoriai, vienas iš jų –  Pasvalio rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Mulevičius. Vyko koncertas, degė laužas, virš galvų skraidė lėktuvai ir – kaip prieš 30 metų – mėtė gėles susirinkusiems žmonėms. Žmonės, susikibę už rankų, dainavo „Bunda jau Baltija“ ir klausėsi nuostabių koncertų.
Kryžių slėnyje šalia Pasvalio nuo kelio buvo galima matyti Lietuvos vėliavų puokštes, kvietusias sustoti ir kartu paminėti šią datą. Sveikinimais ir džiaugsmu dalijosi Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė, Seimo narys Antanas Matulas ir Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas. Vyko teatro ir kino aktorių Gedimino Storpirščio ir Giedriaus Arbačiausko koncertai. Susirinkusieji turėjo galimybę apžiūrėti Baltijos kelio nuotraukų parodą. Koncerto pabaigoje visi norintys galėjo pajusti dalelę Baltijos kelio: sustoję ratu ir susikibę už rankų, dainavo šiai progai atminti skirtas dainas.
Pasvalio krašto muziejuje nuo penktadienio iki miesto šventės vyks Baltijos kelio nuotraukų paroda – kviečiame užsukti ir atrasti save, savo artimą ar pažistamą.

Nuotraukų autorė - Rūta Grušaitė 
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook