Paieška
lt en

Paminėtas Pasvalio 522-asis gimtadienis

2019-12-10
Paminėtas Pasvalio 522-asis gimtadienis

Praėjusią savaitę minėjome Pasvalio miesto įkūrimo 522-ąsias metines. Šia proga Pasvalyje vyko daug renginių: trečiadienį Pasvalio krašto muziejuje buvo atidaryta kalėdinė paroda-pardavimas „Metai“, ketvirtadienį tame pačiame muziejuje buvo galima stebėti Dariaus Žiūros filmo „Gustoniai Gustonyse“ premjerą, penktadienį ryte Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta piešinių paroda „Mano mylimas miestas – Pasvalys“, pristatyta knyga „Manikūnų mokyklos istorija. 1918–1991“. Penktadienio vakarą vainikavo Pasvalio krašto premijos ir norvegų stipendijų įteikimas bei Džiazo kvarteto koncertas.
Gruodžio 6 dieną Pasvalio muzikos mokykoje buvo susirinkęs gausus būrys svečių. Juos pasveikino Seimo narys Antanas Matulas, džiaugdamasis vis gražėjančiu ir atsinaujinančiu Pasvaliu. Susirinkusius taip pat sveikino Pasvalio parapijos dekanas Henrikas Kalpokas. Jis sakė, kad jau trečius metus yra pasvalietis ir tikino, jog tikrai jaučiasi, kad čia gyvena šią vietą mylintys žmonės.
Pasvaliečius taip pat sveikino ir draugai iš Norvegijos – Pasvalio krašto garbės pilietė Wenche Bjorkeng, atvykusi su bendrakeleivėmis Åsne ir Bjorg. Jos tradiciškai apdovanojo Pasvalio muzikos mokyklos mokinius stipendijomis. Jau 28 metus labdaringa organizacija iš Bamble komunos prieš šventinį laikotarpį lankosi Pasvalio rajone su dovanomis, humanitarine pagalba ir dovanoja įsteigtas stipendijas gabiausiems muzikos mokyklos mokiniams. Šiais metais buvo apdovanoti 4 Muzikos skyriaus mokiniai – fortepijonu, akordeonu ir du kanklėmis grojantys mokiniai bei 3 Dailės skyriaus mokiniai.
Pasvalio savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas džiugiai pasveikino visus susirinkusius, palinkėjo Pasvaliui ir pasvaliečiams nepailsti puoselėti mūsų miesto grožį ir skleisti šventinę nuotaiką. Jis padėkojo norvegėms Wenche, Åsne ir Bjork, kartu dėkodamas ir kitiems mūsų draugams iš Norvegijos – Pasvalio krašto garbės pilietei Inger Bjekkevik, kuri su kompanija taip pat atvyko į Pasvalio rajoną pagelbėti sunkiai besiverčiančioms šeimoms. Jis dėkojo ir Pasvalio krašto premijos nominantams Pasvalio kultūros centro direktoriui Robertu Lavickui, VšĮ „Prie Raubonių malūno“ direktoriui Vaidotui Gikiui ir žurnalo „Šiaurietiški atsivėrimai“ visuomeninei redakcijai, pakviesdamas juos ant scenos ir įteikdamas padėkos raštus. Šių metų lapkričio 27 d. Savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-239 Pasvalio krašto premija atiteko Pasvalio kultūros centro Ustukių skyriaus vidutinio amžiaus šokių grupei ,,Šėltinis“ (vad. Nida Sakalauskienė) už Pasvalio krašto garsinimą, krašto tradicijų, mėgėjų meno puoselėjimą, profesionalų ir kūrybingą darbą, aktyvią ilgametę koncertinę veiklą. Premija buvo įteikta šokių kolektyvo vadovei, o po jos įteikimo kolektyvas pademonstravo savo puikius sugebėjimus.
Po stipendijų ir Krašto premijos įteikimo Muzikos mokyklos koncertų salę užliejo nuostabūs džiazo muzikos garsai – vyko džiazo kvarteto koncertas.


Wenche Bjorkeng (Pasvalio krašto garbės pilietė, antra iš dešinės) su Pasvalio muzikos mokyklos dailės ir muzikos skyrių mokiniais, kurie gavo stipendijas, bei jų mokytojais


Pasvalio krašto premijos nominantai (iš kairės į dešinę): Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas, VšĮ „Prie Raubonių malūno“ direktorius Vaidotas Gikys ir žurnalo „Šiaurietiški atsivėrimai“ visuomeninės redakcijos atstovas Gražvydas Balčiūnaitis


Pasvalio krašto premijos įteikimiama Pasvalio kultūros centro Ustukių skyriaus vidutinio amžiaus šokių grupės ,,Šėltinis“ vadovei Nidai Sakalauskienei


Džiazo kvarteto koncerto akimirka

Nuotraukų autorė – Rūta Jaruševičienė
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook