Paieška
lt en

Pasvalyje vėl siaus Tarptautinio teatrų festivalio „Theater Cluster 2019“ vėjai

2019-10-01
Pasvalyje vėl siaus Tarptautinio teatrų festivalio „Theater Cluster 2019“ vėjai

Jau nuo 2017 metų trijuose kaimyniniuose miestuose – Pasvalyje, Kupiškyje ir Utenoje – vyksta unikalaus formato festivalis „Theater Cluster“. Festivalio idėją pasiūlė kupiškietė režisierė Neringa Danienė. Ji prisijungti prie idėjos įgyvendinimo pakvietė Pasvalio ir Utenos teatralus. „Theater Cluster“ – tai didžiausias tarptautinis festivalis Lietuvoje. 2018 metų pavasarį Lietuvos kultūros taryba šį projektą pripažino geriausiu. Projektą kiekvienais metais remią Lietuvos kultūros taryba bei Utenos, Kupiškio ir Pasvalio rajonų savivaldybės.

Pirmojo „Theater Cluster“ festivalio metu per 5 dienas buvo suvaidinti 39 spektakliai. Praeitų metų festivalyje visuose miestuose buvo suvaidinti 34 spektakliai. Pernai į festivalį atvyko teatrai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Estijos, Danijos ir Olandijos. Kiekvienais metais festivalio metu vyksta ne tik spektaklių peržiūra, bet ir aptarimai-diskusijos, kurias veda teatro ekspertai iš įvairių šalių.

Renginio „Theater Cluster“ idėja – keistis užsienio teatrų spektakliais, taip praturtinant kiekvieno miesto festivalio repertuarą. Kadangi Pasvalys garsėja teatro tradicijomis, šis festivalis yra labai laukiamas.

Šiais metais tarptautinis teatrų festivalis „Teatre Cluster“ vyks spalio 16–20 dienomis. Festivalio metu tarp trijų miestų migruos ir spektaklius rodys teatro trupės, atvykusios iš Lietuvos, Olandijos, Anglijos, Rusijos, Baltarusijos, Rumunijos, Ispanijos, Lenkijos, Gruzijos ir JAV.

Pasvalio kultūros centro informacija

Dalintis Facebook