Paieška
lt en

Rugsėjo viduryje judėjo visas Pasvalys

2022-10-04
Rugsėjo viduryje judėjo visas Pasvalys

Rugsėjo 16–22 dienomis visoje Lietuvoje vyko Europos judumo savaitei skirti renginiai, akcijos, paskaitos, užsiėmimai, žygiai ir dar daugybė įvairiausių veiklų. Pasvalio rajono gyventojai taip pat buvo skatinami šią savaitę bent trumpam palikti automobilius ir vaikščioti pėsčiomis, važinėti dviračiais, daugiau sportuoti.

Europos judumo savaitės akcija gyvuoja daugiau kaip 20 metų. Kasmet Europos Komisija paskelbia naują Europos judumo savaitės temą. Šių metų tema – „Bendrauk lengviau“, o šūkis – „Judėk laisviau“. Tema atspindi žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų. Tarpusavio ryšį padeda palaikyti viešasis transportas ir kitos aplinkai draugiškos keliavimo priemonės.

Pasvalio rajono darželiuose-lopšeliuose, mokyklose ir gimnazijose mokiniai dalyvavo net 49 renginiuose, skirtuose Europos judumo savaitei: sportavo, mankštinosi ir šoko.

Pasvalio visuomenės sveikatos biuras organizavo dviračių žygį „Dienai be automobilio“ paminėti, įveikiant 26 km atstumą. Žygyje galėjo dalyvauti visi norintys Pasvalio rajono gyventojai, mokyklų mokytojai ir mokiniai, tad kojas pamiklinti susirinko daugiau kaip 50 dalyvių, norinčių pajudėti.

Pasvalio krašto muziejaus kartu su VĮ Valstybinės miškų urėdijos Biržų regioniniu padaliniu organizuotas pėsčiųjų žygis „Laisvės kovų takais“ įsiliejo į organizuojamų renginių kraitę, kurio metu buvo galima pasirinkti 11 arba 24 km maršrutą. Šis žygis pritraukė dar daugiau dalyvių – 150 ne tik Pasvalio rajono gyventojų žingsniavo Žadeikių–Moliūnų miškais.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai taip pat prisidėjo prie Europos judumo savaitės: visą savaitę jie fiksavo savo žingsnius, išmainė automobilius į dviračius, kooperavosi į darbą važiuodami vienu automobiliu. Bendroje sumoje Savivaldybės administracijos darbuotojai (tie, kurie judumo savaitei pasibaigus suskaičiavo savo savaitės pasiekimus) praėjo net 830 485 žingsnius (601 km 43 m), nuvažiavo 211 km dviračiais, 4 transporto priemonės visą savaitę vežė 58 keleivius.

Europos judumo savaitės aptarimo metu Savivaldybės administracijos darbuotojai linksmai pasimankštino rytinėje mankštoje, o dalyviai buvo apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro ir Savivaldybės administracijos įsteigtais prizais.

Tikimės, kad ir kitais metais Pasvalio rajono gyventojai taip pat prisidės prie šios savaitės akcijų ir veiklų jose aktyviai dalyvaudami. Tik bendrų pastangų dėka galime sumažinti taršą mūsų aplinkoje, kartu pajudėti bei stiprinti savo sveikatą.

Nuotraukų albumą rasite šioje nurodoje.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook