Paieška
lt en

Pasvalio rajono savivaldybė apdovanota už moterų ir vyrų lygybės priemonių įgyvendinimą 2021 metais

Pasvalio rajono savivaldybė apdovanota už moterų ir vyrų lygybės priemonių įgyvendinimą 2021 metais

Šiandien, gruodžio 10 d., nuotoliniu būdu vykusio renginio „Lygiausios savivaldybės apdovanojimai“ metu dešimt šalies savivaldybių įteikti apdovanojimai už geriausias moterų ir vyrų lygybės priemones, suplanuotas savivaldybių strateginiuose veiklos arba plėtros planuose ir įgyvendintas 2021 metais. Tai – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos moterų lobistinės organizacijos jau šešerius metus skelbiamas konkursas, kurio partnerė yra ir Lietuvos savivaldybių asociacija. Renginio metu, siekiant atkreipti savivaldybių dėmesį į lyčių lygybės priemonių įgyvendinimo svarbą vietiniame lygmenyje, apdovanotos lygiausios šalies savivaldybės.

Pasvalio rajono savivaldybė apdovanota „Už moterų ir vyrų lygybės priemones švietimo srityje“. Šiam apdovanojimui Savivaldybė nominuota, nes lyčių lygybės tematikos įtraukiamos į bendrojo lavinimo programas. Pasvalio rajono mokyklose kasmet, lapkričio mėnesį, organizuojamos Globalaus švietimo savaitės, kurių metu didelis dėmesys skiriamas lygių galimybių sampratai, šia tema orgnanizuojami piešinių, laiškų, inovacijų konkursai. Mokyklos skatinamos dalyvauti įvairiuose projektuose, kuriuose būtų nagrinėdama lyčių lygybės problematika.

Apie lyčių lygybę švietimo įstaigose su vaikais ir mokiniais diskutuojama per istorijos, pilietinio ugdymo, lietuvių kalbos ir literatūros pamokas, klasių valandėles, įgyvendinant prevencines programas ir organizuojant renginius. Mokyklose organizuojami Motinos, Tėvo dienos minėjimai.

Pasvalio rajono savivaldybės 2019–2021 m. strateginio veiklos plano 3 programos „Ugdymo proceso ir kokybiškos ugdymosi aplinkos užtikrinimo programa“ viena iš priemonių – Neformalaus suaugusiųjų švietimo programų įgyvendinimas. Priemonės vertinimo kriterijus: kad mokymuose dalyvautų ne mažiau kaip 40 proc. tos pačios lyties atstovų.

Renginio dalyvius ir nugalėtojus sveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerė Ana Selčinskienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabaliauskaitė.

Dalintis Facebook