Paieška
lt en

Neurobikos užsiėmimai Pasvalio lopšelyje-darželyje „Liepaitė“

2023-02-24
Neurobikos užsiėmimai Pasvalio lopšelyje-darželyje „Liepaitė“

Sausio–vasario mėn. Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė“ grupių vaikučius lankė Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarybos logopedė (specialioji pedagogė) Andromeda Baršauskienė ir vedė neurobikos užsiėmimus. Nė vienas nežinojome, kas tai? Klausinėjom  vienas kito.... Bet logopedė Andromeda Baršauskienė mums paaiškino. Pasirodo, neurobika – treniruotė smegenims!
Neurobika (angl. neurobics – iš lot. neuro ir angl. aerobic) – smegenų „aerobika“. Tai reguliariai atliekami multisensoriniai pratimai, kuriais stimuliuojamos ir aktyvinamos įvairios smegenų pusrutulių sritys. Pratimų tikslas – įtraukti kuo daugiau jutimų, koncentruoti dėmesį į pojūčius ir juos lavinti. O tam tinka įvairios technikos: vietoj įprastinių veiksmų, anksčiau atliekamų tik viena kuria nors ranka, daroma kita (pvz., valgoma, rašoma, valomi dantys vietoj dešinės – kaire), regėtus vaizdinius stengiamasi išlaikyti atmintyje ir po to pavaizduoti popieriuje, susieti su garsais arba kvapais, pagal pažįstamus garsus ir kvapus tiksliai atpažinti žinomą objektą.  
Užsiėmimų metu išbandėme įvairius neurobikos pratimus. Buvo ne tik sunku, bet ir lengva. Netgi linksma! Supratome, kad reikia treniruoti ne tik savo kūną, bet ir smegenis. Nuo šiol mūsų pratimus įvairiose veiklose papildys ir neurobikos pratimai! Juk smagu patirti kažką nauja!

Mokytojos Ritutė Milašienė, Aušra Rapkevičienė

Dalintis Facebook