Paieška
lt en

Norvegijos pedagogų viešnagė Pasvalio „Riešuto“ mokykloje

2023-01-19
Norvegijos pedagogų viešnagė Pasvalio „Riešuto“ mokykloje

2023 m. sausio 12–13 dienomis Pasvalio „Riešuto“ mokyklą aplankė dvi mokytojos iš Norvegijos Skien (Šieno) Raudonosios mokyklos. Su šia mokykla bendradarbiaujame nuo 2019 metų. Viso apsilankymo metu bendrauti anglų kalba padėjo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokinės Akvilė ir Žemyna. Kolegės stebėjo mokykloje vykdomus užsiėmimus, veiklas, pamokas, domėjosi turimomis ugdymo priemonėmis, teikiamomis paslaugomis, grožėjosi mokinių sukurtais unikaliais kūrybiniais darbeliais, net pačios įsitraukė į veiklas. Ypatingą dėmesį skyrė tam, kaip mokykloje dirbama su autizmo spektro sutrikimus turinčiais mokiniais, nes su tokiais mokiniais savo mokykloje dirba jos pačios.

Pedagogės atsivežė savo pasigamintas metodines priemones ir mokyklos pedagogams pristatė „TEACH“ metodo taikymo ypatumus savo darbe su specialiųjų poreikių mokiniais. Viešnios dalijosi įspūdžiais po kiekvienos stebėtos veiklos, kalbėjo apie savo darbe patiriamas sėkmes ir nesėkmes.

Kolegėms iš Norvegijos buvo pasiūlyta apsilankyti Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos muziejuje, paveikslų galerijoje, kuriuos  pristatė Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokytoja Vitalija Kanišauskaitė ir gimnazistės. Antrąją viešnagės dieną viešnios lankėsi Pasvalio krašto muziejuje, kur išgirdo pasakojimus apie mūsų kraštą, istorines vertybes.

Pedagogės iš Norvegijos džiaugėsi susitikimu su mūsų mokyklos bendruomene, sukaupta darbo patirtimi ir išsivežė daug įspūdžių, kuriais pasidalins su savo mokyklos kolegomis. Tikimės darnios ir gražios ilgalaikės bendrystės su Norvegijos Skien (Šieno) Raudonąja mokykla.


Mokyklos direktorė G. Januškevičienė

Dalintis Facebook