Paieška
lt en

Penktus metus besitęsianti tradicija

2022-06-23
Penktus metus besitęsianti tradicija

Lietuvoje beveik dvejus metus užsitęsęs karantinas tapo didžiuliu išbandymu tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Siekdami sustiprinti vaikų, tėvų ir vaikų dienos centrų darbuotojų emocinius ir socialinius ryšius, Pasvalio rajono vaikų dienos centrus lankančius vaikus kartu su tėvais ir centrų darbuotojais jau penktą kartą sukvietėme į Žadeikių Bernardo Brazdžionio edukacinį centrą, kur dvi dienas suaugusieji mokėsi ir gilino žinias apie susikalbėjimą su savo vaikais – savo šeimoje, savo bendruomenėje, savo mokykloje ar dienos centre. Praktinius ir patirtinius užsiėmimus jiems vedė psichologas Evaldas Karmaza ir Whatansu patirtinių stovyklų vadovė Jurgita Rudėnaitė.

Net ir visą dieną lijęs lietus nesugadino stovyklautojų geros nuotaikos – stovyklos dalyviai vaikai kartu su teatro režisiere, aktore Violeta Mičiuliene per vaidybinius elementus mokėsi bendradarbiavimo, „išgyvenimo“ netikėčiausiose situacijose, fizinę ištvermę stiprino kartu su treneriu Eligijumi. Patirtinius meno terapijos mokymus vaikams vedė psichologė Daiva Čeponienė, o draugiškų santykių su suaugusiais kūrimo ir emocijų valdymo – psichologė Simona Stapulionienė. Užsiėmimų temos – „Kaip susikalbėti su savo vaikais“, „Niekada nieko nebijok“, „Kaip klausyti, kad girdėtų?“, „Kaip kalbėti su suaugusiais, kad jie išgirstų?“, „Meno terapijos stebuklai“ – visiems sukėlė emocijų ir klausimų audras, kurios nurims dar negreitai.
Kad stovyklautojai būtų sotūs, pasirūpino savanorės Dalia ir Marija, ant laužo virusios skaniausią sriubą, troškinį ir kitokius gardumynus.
Išvykdami namo kiekvienas dalyvis išsivežė po bendrą nuotrauką, kuri bus patirtų emocijų ir naujų pažinčių prisiminimas. Atsisveikdami nesakėme vieni kitiems „viso gero“, bet linkėjome susitikti ir kitąmet, galbūt ilgesniam buvimui kartu.
Stovyklos organizatorius – visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Pasvalio struktūrinis padalinys kartu su partneriais – Švietimo pagalbos tarnyba, Visuomenės sveikatos biuru, Pasvalio apylinkių seniūnija. Stovyklos veiklos finansuojamos iš Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

 

       

 

Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“
Pasvalio struktūrinio padalinio pirmininkė Gražina Sakalauskienė

 

Dalintis Facebook