Paieška
lt en

Seminaras „Kartu su PI ir KA keliaujame į STEAM veiklas“

2021-12-08

Pasvalio lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ balandžio mėnesį rajono pedagogams Zoom platformoje vyko ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo gerosios patirties seminaras „Kartu su PI ir KA keliaujame į STEAM veiklas“. Gerąja patirtimi STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos) ugdymo ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje dalijosi Jadvyga Račkienė, Aistė Tamošiūnienė, Laima Šatienė, Ritutė Bulkienė, Valda Balaišienė, Odeta Valantinaitė, Aurelija Valiukaitė. Seminaro metu pristatyta 11 pranešimų.
Mūsų darželyje didelis dėmesys skiriamas vaikų individualumui, jų saviraiškai ir kūrybai puoselėti. Tam pasitarnauja STEAM ugdymas, kuris mūsų darželyje taikomas jau kelerius metus. Tradicinė veikla grupėje yra keičiama į eksperimentų ir tyrinėjimų užsiėmimus. STEAM užsiėmimų metu ugdomi vaikų problemų sprendimo, iniciatyvumo, kūrybiškumo gebėjimai. Savaiminis, aktyvia patirtimi grindžiamas mokymasis ankstyvoje vaikystėje lemia tolimesnes vaiko mokymosi perspektyvas.
Darželyje įkurtos edukacinės erdvės STEAM ugdymui: ,,Kodėlčiukų laboratorija“ (tyrinėjimams, programavimui, skaičiavimui, stebėjimui, kūrybai, SMART pamokoms), „Smalsučių“, „Giliuko“, „Pieštuko“, „Gudručių dirbtuvės", „Lauko klasė“, sodelis, kalnelis. O įkurtame gyvajame kampelyje vaikai turi galimybę stebėti amadinus, žuvytes, afrikines sraiges, jūrų kiaulytes, gyvalazdes, žiurkėnus.
Pedagogės Odeta Valantinaitė ir Valda Balaišienė pasidalijo nuotolinio ugdymo idėjomis. Jos pristatė SMART „debesies" panaudojimo galimybes ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme.
Ypač svarbus ankstyvajame amžiuje vaikų kūrybiškumo ugdymas. Savo patirtimi, kaip STEAM eksperimentus galima susieti su vaiko kūrybiniu darbeliu, dalijosi pedagogė Aurelija Valiukaitė. Eksperimentuojant įvairiomis priemonėmis: druska, lipalu, dažais, putomis, balionais, servetėlėmis, vaškinėmis kreidelėmis, siūlais, krepiniu popieriumi ir kt. priemonėmis, sukuriamas džiuginantis rezultatas.
Džiugu, kad galėjome pasidalinti patirtimi, kaip kūrybiškai, įdomiai, inovatyviai organizuoti ugdymo procesą. Tikimės, kad seminaras leis kolegoms kūrybiškai pritaikyti lopšelio-darželio „Liepaitė“ pedagogų idėjas ir sumanymus ugdomosiose veiklose.

 Laima Šatienė, Jadvyga Račkienė

         

                             

Dalintis Facebook