Paieška
lt en

Stažuotė Švedijoje

2022-10-10
Stažuotė Švedijoje

Spalio 5–8 dienomis Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos logopedė Andromeda Baršauskienė dalyvavo Nacionalinės švietimo agentūros kelerius metus organizuojamo projekto apie prekybą žmonėmis baigiamojoje veikloje. Tai tarptautinis kvalifikacijos tobulinimo seminaras  mokomajame vizite Švedijoje Malmės mieste. Jo tikslas – susipažinti su prekybos žmonėmis ir smurto prevencijos įgyvendinimu Švedijos ugdymo įstaigose.

Pirmą vizito dieną lankėmės nevyriausybinėje organizacijoje „Draugai“ („Friends“) ir Taikos edukacinės programos, skirtos kovai su patyčiomis ir konfliktų prevencijai, pristatyme kūrybinėje projektų erdvėje STPLN. Mokymus „Trys kultūros“ socialinės įtraukties tema vedė ukrainietė Marija Tyshchenko.

Antroji stažuotės diena buvo skirta susitikimams su savivaldybės atstovais – su Malmės savivaldybės Mokyklų ir Švietimo skyriaus pavaduotoja Sara Wettergren, kuri pristatė  Švedijos švietimo sistemą bei smurto ir patyčių prevencines programas nacionaliniame ir vietiniame lygmenyje, kalbėjo apie prekybos žmonėmis situaciją Švedijoje – teisinę bazę, socialines paslaugas, nusikalstamumą, problemos mastus, naujausias formas.

Ypač įsimintinas buvo susitikimas su Malmės savivaldybės atstovu Gustavu Nazar. Aptartas pagalbos aukoms mokyklų bendruomenės ar atstovo vaidmuo teikiant konkrečią pagalbą prekybos žmonėmis aukai, efektyvaus bendradarbiavimo su suinteresuotomis institucijomis prievolės, galimybės ir mechanizmai.

Malmės universiteto profesorius Frederiku Bjork pristatė universitetą ir pasakojo apie miesto istoriją.

Miestas sužavėjo savo istorija, šiuolaikiškumu, tvarka ir žmonių šypsenomis.

Tarnybos logopedė Andromeda Baršauskienė

Dalintis Facebook