Paieška
lt en

Darbdaviai kviečiami pasinaudoti aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonės galimybėmis

2024-01-09
Darbdaviai kviečiami pasinaudoti aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų...

Dirbtinio intelekto, skaitmenizacijos, automatizacijos, žaliojo kurso svarba nesustodama auga, tyrėjai ir kūrėjai ieško naujų programų ir būdų, kaip integruoti šiuos procesus į įvairius mūsų kasdienio gyvenimo aspektus, pramonę, darbo pozicijas. Dėl šios priežasties Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo taryba) ypatingą dėmesį skiria aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų (toliau – APVK kvalifikacijos ir kompetencijos)  įgijimo priemonės vykdymui.

APVK kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonėje gali dalyvauti Užimtumo tarnyboje registruoti tiek dirbantys įmonės darbuotojai, tiek ir bedarbiai, todėl tai yra puiki galimybė apsirūpinti reikiamos kvalifikacijos specialistais ir (arba) tobulinti esamų darbuotojų turimas kvalifikacijas. Užimtumo tarnybos internetinėje svetainėje skelbiamuose neformaliojo mokymo programų sąraše ir formaliojo mokymo programų sąraše yra galimybė rinktis iš daugiau kaip 200 mokymo programų, kurias baigus galima įgyti APVK kvalifikaciją ar kompetenciją.

APVK kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonė organizuojama sudarant trišalę arba dvišalę sutartį dėl aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo, kurioje numatomi šalių sutartiniai įsipareigojimai. Pagrindiniai yra šie: asmuo įsipareigoja nenutraukti mokymosi be pateisinamos priežasties, baigus įsidarbinti ar tęsti darbo sutartį pagal įgytą APVK kvalifikaciją ar kompetenciją, ne trumpiau kaip 6 mėn., o darbdavys įsipareigoja įdarbinti ar nenutraukti darbo sutarties ne mažiau kaip 6 mėn. asmeniui, įgijusiam APVK kvalifikaciją ar kompetenciją. Tuo tarpu Užimtumo tarnyba įsipareigoja APVK kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo metu:

- finansuoti bedarbio ar užimto asmens mokymo paslaugas (neviršijančias 9 MMA  dydžio APVK kvalifikacijai įgyti arba 5 MMA  dydžio APVK kompetencijai įgyti);

- mokėti stipendiją bedarbiams (0,5 MVA dydžio už kiekvieną lankytą valandą) ir dirbantiesiems (0,3 MVA dydžio už kiekvieną lankytą valandą);

- kompensuoti kelionės, apgyvendinimo ir privalomos sveikatos patikros išlaidas bedarbiams.

Užimtumo tarnyba planuoja, kad 2022–2026 m. aukštą pridėtinę vertę kuriančią kvalifikaciją ar kompetencijas įgis apie 19,4 tūkst. šalies gyventojų. 

Bendros informacijos apie priemonės įgyvendinimą galima rasti Užimtumo tarnybos interneto svetainėje. Visus rūpimus klausimus atsakyti galėsime bendruoju konsultacijų telefonu 1883. Jums taip pat padėti bus pasirengę Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrių specialistai Jums artimiausiame mieste.

Užimtumo tarnyba kviečia informuoti darbdavius aktyviai bendradarbiauti ir pasinaudoti APVK kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonės suteikiamomis galimybėmis.

PRIDEDAMA. Informacija darbdaviams apie APVK kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonę (.pdf formatu)

Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Dalintis Facebook