Paieška
lt en

Pasvalyje lankėsi Užimtumo tarnybos atstovai

2020-01-17
Pasvalyje lankėsi Užimtumo tarnybos atstovai

Sausio 15 dieną Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje vyko susitikimas su Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais, kuriame dalyvavo Savivaldybės vadovai ir Tarybos nariai, Pasvalio rajono verslininkai, Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė ir Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorė Audronė Biguzienė bei Pasvalio skyriaus specialistai.
Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorė Audronė Biguzienė kalbėjo apie dabartinę situaciją: visoje šalyje mažėja ilgalaikių bedarbių, tačiau tie, kurie būna užsiregistravę ilgiau nei metus – dažnai ir lieka bedarbiais. Pasvalys yra antroje vietoje visoje Panevėžio apskrityje pagal įdarbinimo greitumą ir efektyvumą. Nepaisant to, iš visų Pasvalio rajone užsiregistravusių bedarbių net 21 procentas yra ilgalaikiai bedarbiai – A. Biguzienės nuomone, tai itin didelis skaičius.
Susirinkusieji diskutavo apie didžiajai daliai mūsų rajono verslininkų aktualias problemas: bedarbius, jų nenorą dirbti bei viešųjų darbų panaikinimą.
Vienas iš aktyvesnių diskusijos verslininkų kalbėjo, kad Užimtumo tarnybos Pasvalio skyriaus specialistai dirba puikiai, tačiau bedarbiai nėra motyvuoti dirbti – priėmus nekvalifikuotą darbuotoją iš Užimtumo tarnybos, jis apmokomas specifiniam darbui, tačiau, padirbęs mėnesį ar du, išeina, nes jau būna užsigarantavęs socialinę paramą. Verslininkas iškėlė labai opią problemą – Valstybė suteikia per dideles garantijas bedarbiams ir per mažai padeda dirbantiesiems.
Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė  pritarė verslininkams dėl problemų darbo rinkoje. Ji sakė, kad esamos socialinės garantijos bedarbiams greičiausiai nebus panaikintos.  Užimtumo tarnyba įgyvendina įstatymus, o ne juos kuria. Ji priminė verslininkams: atvykus Užimtumo tarnybos siųstam darbuotojui, jo dokumentai turėtų būtų užpildomi tinkamai, o ne taip, kaip pageidauja pats žmogus (kartais bedarbiai prašo parašyti, jog jiems siūloma darbo vieta jau užimta, tam, kad galėtų ir toliau gauti socialinę paramą ir nedirbti).  Užimtumo tarnybos direktorė džiaugėsi praėjusiais metais prasidėjusiais 6 bandomaisiais projektais, susijusiais su ilgalaikiais bedarbiais. Ji sakė, kad bandomieji projektai puikiai pavyko ir tikisi, jog ir ateityje tokie projektai galės būti vykdomi ir kitose savivaldybėse.
Užimtumo tarnybos Pasvalio skyriaus vedėjas Linas Kruopis padėkojo susirinkusiems už konstruktyvią diskusiją, pristatė Pasvalio situaciją ir sakė, jog tik bendrai dirbdami galime pasiekti bendrų tikslų ir pagerinti esamą situaciją.


Susitikimo akimirka

Nuotraukų autorė – Rūta Jaruševičienė
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook