Paieška
lt en

Savivaldybėje vyko verslo atstovų ir valstybinių įstaigų atstovų susitikimas

2019-11-13
Savivaldybėje vyko verslo atstovų ir valstybinių įstaigų atstovų susitikimas

Lapkričio 6 d., likus kelioms dienoms iki oficialaus Verslo dienos Lietuvoje minėjimo, Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje buvo susirinkę įvairių sričių specialistai. Diskusijoje dalyvavo Pasvalio verslininkų asociacijos „Verslo žiedas“ nariai, rajono verslininkai, Pasvalio rajono vietos veiklos grupės, Užimtumo tarnybos prie LR SADM Pasvalio skyriaus, Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Pasvalio poskyrio ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio policijos komisariato, Savivaldybės administracijos ir Tarybos atstovai.
Pasvalio verslininkų asociacijos „Verslo žiedas“ pirmininkas Antanas Kairys džiaugėsi jau tradicija tapusia apskritojo stalo diskusija. Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, pasveikinęs susirinkusius, pristatė pastarųjų metų pasikeitimus mūsų rajone, kalbėjo apie galimą UAB „Kurana“ plėtrą bei akcentavo, kad tik verslo dėka mūsų rajone atsiranda naujų darbo vietų. Savivaldybės meras informavo, kad Savivaldybė turi, ypač kaimiškose vietovėse, pakankamai laisvų patalpų, tad turint idėjų naujam verslui ar jo plėtrai, maloniai kviečia susisiekti ir pasinaudoti galimybe jose įsikurti.
Susitikimo metu Pasvalio rajono vietos veiklos grupės atstovė Helena Simonaitienė pristatė projektus bei galimą pagalbą verslui, kvietė apsilankyti tinklalapyje www.pasvaliovvg.lt arba atvykti ir pasikalbėti asmeniškai.
Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas bei mūsų rajoną garsinantis ir visomis išgalėmis puošiantis menininkas Balys Tuskėnas pristatė šių metų Pasvalio miesto kalėdų eglutės papuošimo instaliacijos galimybes. Menininkas pristatė idėją ir kvietė verslininkus prisidėti prie jos įgyvendinimo.
Antanas Kairys priminė, kad šių metų Pasvalio miesto šventės metu keletas verslininkų buvo apvogti, tad iškėlė klausimą, ar nevertėtų miesto teritorijoje įrengti daugiau vaizdo kamerų. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio policijos komisariato viršininkas Eugenijus Šopis pabrėžė, kad naujų vaizdo kamerų ir jų sistemų įrengimas būtų puiki prevencija nusikaltimams, tačiau šios sistemos turi veikti pagal paskirtį. Savivaldybės tarybos narys Igoris Malinauskas kvietė policijos pareigūnus ne tik važinėti po miestą ir rajoną mašinomis, bet kartu ir pasivaikščioti. Antanas Kairys  uždavė klausimą Užimtumo tarnybos prie LR SADM Pasvalio skyriaus (toliau – Užimtumo tarnyba) vedėjui Linui Kruopiui. Jis norėjo sužinoti, kodėl Užimtumo tarnyboje yra daug užsiregistravusių žmonių, kurie net neketina dirbti, klausė, kiek iš tiesų yra potencialių darbuotojų. Linas Kruopis informavo, kad šiuo metu yra apie 1 290 užsiregistravusių, tačiau didelė jų dalis turi problemų dėl įsidarbinimo. Dalis šių žmonių turi problemų dėl noro dirbti: kai kurie teisinasi neturintys transporto pasiekti darbo vietą, kai kurie nenori dirbti legaliai, nes tada bus apmokamos jų skolos, o pinigų jie taip ir nematys, kai kuriuos kamuoja sveikatos problemos. Šiais metais Pasvalio rajone fiksuojamas aukščiausias bedarbių skaičius per 20 metų – net 9,8 procentų tačiau tai nieko stebėtino – visoje Lietuvoje fiksuojamas aukštesnis bedarbių lygis.
UAB „Ustukių malūnas“ savininkas Giedrius Uždavinys iškėlė problemą, kad verslininkams labai trūksta kvalifikuotų specialistų, o Linas Kruopis pasiūlė vykti tiesiai į seniūnijas ir ten tiesiogiai bendrauti su galimais darbuotojais.
Antanas Kairys taip pat iškėlė klausimą dėl apmokamų seminarų ir mokymų. Kaip verslininkai jie gauna nemažai pasiūlymų pirkti tokias paslaugas, bet galbūt yra galimybė jas gauti nemokamai. Užimtumo tarnybos atstovas priminė, jog įvairūs mokymai vyksta nuolat, tad vertėtų sekti naujienas ir į juos atvykti.
Susitikimo akimirkos

Nuotraukų autorė – Rūta Jaruševičienė
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook