Paieška
lt en

Apie programą „Tūkstantmečio mokyklos“

2024-01-15

„Tūkstantmečio mokyklų“ programa įgyvendinama pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.

Programos tikslas – prisidėti prie ugdymo kokybės gerinimo ir mokinių pasiekimų atotrūkio mažinimo savivaldybėse.

Dalyvavimas programoje

Programoje gali dalyvauti pradinės, pagrindinės mokyklos, progimnazijos ir gimnazijos, kuriose mokosi ne mažiau kaip 200 vaikų ir kurios nevykdo mokinių atrankos. „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje Pasvalio rajono savivaldybės administracija dalyvauja kartu su penkiomis mokyklomis – Pasvalio Petro Vileišio gimnazija, Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla, Pasvalio Svalios progimnazija, Pasvalio r. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija ir Pasvalio r. Pumpėnų gimnazija.

2022 m. parengtas Pasvalio rajono savivaldybės švietimo pažangos planas, kurį ekspertai įvertino kaip vieną iš „labai stiprių“ ir atrinko dalyvavimui programos I sraute. 2023 m. sausio pradžioje pasirašyta preliminari jungtinės veiklos sutartis tarp Pasvalio rajono savivaldybės administracijos, Europos socialinio fondo agentūros ir projekte dalyvaujančių mokyklų.

Veiklos tobulinimo sritys ir investavimo kryptys

Pagal programos reikalavimus parengtame Pasvalio rajono savivaldybės švietimo pažangos plane numatyta:

  • mokyklų veiklos tobulinimo sritys: lyderystė, įtraukusis ugdymas, kultūrinis ugdymas, STEAM ugdymas;
  • investavimo kryptys: infrastruktūra, įranga ir mokymo priemonės, mokyklų vadovų ir pedagoginių darbuotojų kompetencijų stiprinimas, tinklo mokyklų išteklių prieinamumo gerinimas ir ugdymo veiklų ir užsiėmimų organizavimas.

Vienas pagrindinių programos principų – tinklaveika. Tai reiškia, kad programoje dalyvaujančios mokyklos turės būti atviros, bendradarbiauti su kitomis mokyklomis, dalytis turimais intelektiniais resursais ir infrastruktūra – tai atsispindi ir numatytose savivaldybės švietimo pažangos plano veiklose.  

Pažangos planui įgyvendinti savivaldybei galima skirti preliminari didžiausia suma – 1 500 000 eurų (neįskaitant PVM). Galutinis finansavimas paaiškės po Centrinės projektų valdymo agentūros vertinimo.